Türkiyenin Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin Sitesi

Türkiyenin Sitesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
En son konular
» Aşırı kıskanılmak, kadını aşağılanmış hissettiriyor!!!
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeCuma Haz. 07, 2013 6:04 pm tarafından shess

» Üstteki Üye iLe Hiç Kavga Ettinizmi ?
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeCuma Haz. 07, 2013 6:00 pm tarafından shess

» İzlediğiniz dizilerden hangisini en çok beğeniyorsunuz?
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeCuma Haz. 07, 2013 5:55 pm tarafından shess

» Birazcık ...Olabilirim
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeCuma Haz. 07, 2013 5:53 pm tarafından shess

» Bağlanmayacaksın
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeCuma Haz. 07, 2013 11:02 am tarafından Can123

» Üstteki üye hangi rütbeyi hakediyor
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimePtsi Mart 25, 2013 9:26 pm tarafından Green.

» *****YAZMAK YASAK*****
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeSalı Mart 12, 2013 5:45 pm tarafından Admin

» Şuan Hangi Şarkıyı Dinliyorsunuz ?
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeSalı Mart 12, 2013 5:38 pm tarafından Admin

» Üsteki Üye İntihar Ediyor (: Hadi Vazgeçir
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimeSalı Mart 12, 2013 4:05 pm tarafından Admin

En aktif konular
Üstteki üye hangi rütbeyi hakediyor
Şuan Hangi Şarkıyı Dinliyorsunuz ?
Sözlerin bugünkü ruhunu yansıtsın ?
Son Mesaj Kimde Kalacak ?
Galatasaray İçin 1905'e Kadar Sayalım
Issız Bir Adaya Düşseniz Yanında Olmak İstediğiniz 3 ÜYE
Şuanda ne düşünüyorsunuz?
Üstteki Üye iLe Hiç Kavga Ettinizmi ?
Üstteki üyeyle ortak bir noktan var mı?
Birazcık ...Olabilirim
En çok konu başlayanlar
Admin
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Vote_lcap13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Voting_bar13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Vote_rcap 
Green.
13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Vote_lcap13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Voting_bar13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Vote_rcap 
es95
shess
Haftanın en aktif yollayıcıları
No user
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde Türkiyenin Sitesi adresi saklayın ve paylaşın
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En iyi yollayıcılar
Admin
es95
Green.
Gizli_Sakli
kurucu96
shess
denizimsi
ilker_1993
Can123
Sweetline
Ayın en aktif yollayıcıları
No user

13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

İletiler : 338
Başarı Puanı : 22

13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Empty
MesajKonu: 13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi   13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi Icon_minitimePtsi Mart 11, 2013 1:44 pm

13 yaşındayken başlık parası için evlendirilen Hatice Y.'yi 16 yaşında 3 çocuğu ile sokağa attılar.
Ordu'da 13 yaşındayken okuldan alınarak başlık parası karşılığında evlendirilen ve 16'sında anne olan Hatice Y., şiddet gördüğü eşinin de evi terk etmesiyle 3 çocuğuyla Kocaeli'de kaldığı derme çatma evde, komşularının yardımıyla hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Ordu'da ortaokulda okurken ailesi tarafından okuldan alınarak, yaşı 3 yıl büyütüldükten sonra hiç tanımadığı 40 yaşındaki birisiyle evlendirilen 3 çocuk annesi Hatice Y.'nin hikayesi yürekleri burkuyor.

Derince ilçesinde derme çatma bir evde çocuklarıyla hayata tutunmaya çalışan acılı anne, komşuları ve zaman zaman gıda ve giyecek yardımında bulunan Ayışığı Derneği'nin yardımıyla günlük ihtiyaçlarını bir kısmını karşılayabiliyor.

Korgan ilçesinde iki eşli babası ve 9 kardeşiyle yaşarken babasının kendisini başlık parası karşılığında zorla evlendirildiğini anlatan Hatice Y., evlendikten sonra 16 yaşında ilk çocuğunu dünyaya getirdiğini söyledi.

Hatice, bir ay içinde söz, nişan ve düğün yapılarak evlendirildiğini, evlilikleri boyunca kocası ve kayınpederi tarafından sürekli şiddete maruz kaldığını öne sürerek, "Bir süre sonra eşimle anlaşamadım, ailemin yanına geldim. 15 gün kaldıktan sonra, ailem beni 300 lira karşılığına geri gönderdi. Eşimle Niksar'a taşındık" dedi.

Daha sonra Kocaeli'ye taşınmak zorunda kaldıklarını dile getiren Hatice Y., eşinin çalıştığı iş yerinden çıkartıldıktan sonra kendilerini terk etiğini vurguladı.

Talihsiz kadın, evliliklerinden 5 ve 3 yaşında iki erkek ile 11 aylık kız çocuklarının olduğunu, sürekli şiddetine maruz kaldığı eşinden boşanmak için mahkemeye başvurduğunu da anlattı.

Anne ve babasının kendisini hiç arayıp sormadığını aktaran Hatice Y., "Ben annemi aradım, 'Başının çaresine bak, bizim derdimiz bize yetiyor' dedi. Ondan sonra da kendisini bir daha aramadım" ifadesini kullandı.

HAYATTAKİ TEK AMACI

-"Hayatta beklentim ve amacım çocuklarımı büyütmek"-

Çocuklarının bakımını komşularının yardımıyla yaptığını, yaşları küçük olan çocuklarına bakacak kimsenin olmaması nedeniyle de çalışamadığını anlatan acılı kadın, iki çocuğunda "Göz kayması" rahatsızlığının bulunduğunu kaydetti.

Devletten çocukları için aylık 600 lira yardım aldığını ancak bu paranın 325 lirasını kiraya vermek zorunda olduğuna dikkati çeken Hatice Yılmaz, evi geçindirmek ve çocuklarının bakımını yapmak konusunda para bulamadığını bildirdi.

Hatice Yılmaz, eşyalarının komşuları tarafından alındığını belirterek, şöyle devam etti:

"Mutfakta eşyam yok. Hayatta beklentim ve amacım çocuklarımı büyütmek. Başka da bir gayem yok. Çocuklarımı okutmak istiyorum. Benim çektiğim pisliği ve eziyeti kimse çekmesin istiyorum. Ben küçük yaşta evlendim, küçük yaşta anne oldum. Ama çocuklarımı asla ihmal etmedim, onları bırakmadım. Allah'a çok şükür, şu an çocuklarım yanımda. Önemli olan çocuklarım"

ANNE VE BABASINA MESAJI

Acılı kadın, anne ve babasına da şu mesajı gönderdi:

"Doğurmak önemli değil, bakmak, onların eğitimi önemli. Kedi köpekte doğuruyor. Ama onlar bile yavrularını kanatlarının altına alıp bakıyorlar. Annem ve babam onu yapamadı. Bana bir tas çorbayı fazla gördüler. Küçük yaşta evlendirdiler. Onlara başka hiçbir sözüm yok"
https://forumturkey.1forum.biz

13'ünde Evlendi, 16'sında Terk Edildi
1 sayfadaki 1 sayfası